Редукційні клапани тиску (також звані регулятор тиску або редуктор тиску) прямої дії Ari-Predu спеціально розроблені компанією ARI-Armaturen GmbH (Німеччина) для використання на трубопроводах пара, стисненого повітря, азоту та інших рідин і газів, сумісних з матеріалами конструкції, і можуть застосовуватися в вузлах редукування тиску у всіх галузях промисловості. Клапан збалансовано сильфоном з нержавіючої сталі, що істотно зменшує габарити регулятора, в порівнянні з клапанами аналогічної конструкції, і дозволяє використовувати регулятор при значних перепадах тиску. Нормально відкритий, закривається при збільшенні тиску за регулятором.
Правильно спроектована редукційна установка має складатися з наступного обладнання:
1 - Редукційний клапан тиску прямої дії Ari-Predu.
2 - Імпульсна лінія – для передачі тиску в привод редукційного клапана.
3 - Конденсаційна ємність, встановлена на імпульсній трубці. Застосовується у випадках коли температура перевищує максимально допустиму для матеріалу мембрани клапана.
4 - Запірні клапани з сильфонним ущільненням штока.
5 - Запірно-регулюючий клапан лінії байпаса. Дозволяє не припиняти подачу пара на виробничий процес під час відключення редукційного клапана.
6 - Сепаратор пара. Відокремлює та видаляє краплі вологи, присутні в парі, запобігаючи корозійному та ерозійному зносу обладнання, а також гідроударам.
7 - Фільтр сітчастий. Затримує дрібні тверді частинки, не дозволяючи їм потрапити до редукційного клапана.
8 - Запобіжний клапан. Гарантує, що тиск за редукційним клапаном не перевищить максимально допустимого тиску для споживача або обладнання.
9 - Поплавковий конденсатовідвідник. Ідеальний вибір для відведення конденсату від сепаратора.
10 - Біметалевий конденсатовідвідник. Служить для пускової деаерації і відведення конденсату, що утворився після редукування тиску пара.
11 - Оглядове вікно. Дозволяє візуально контролювати роботу конденсатовідвідника.
12 - Манометри.
Установка редукування тиску працює ефективно, якщо вона включає весь спектр допоміжного обладнання.
У виробничих процесах часто необхідно підтримувати різне значення тиску пара (газу, рідини) для кожного окремого взятого споживача або обладнання. Оскільки важливо не тільки знизити тиск до певного рівня, а й підтримувати його постійно стабільним, застосовують так званий редукційний клапан (редуктор тиску) прямої дії, що працює без зовнішньої допоміжної енергії - джерелом енергії є тиск самого робочого середовища.
Редукційний клапан являє собою пропорційний регулятор сідельного типу з безпосереднім керуванням - приводом мембранно-пружинного типу, який може бути використаний для зниження і підтримки постійним тиску рідких, газоподібних і пароподібних середовищ. При тиску робочого середовища нижче значення, встановленого на регуляторі або його відсутності, клапан повністю відкритий і робоче середовище вільно протікає через регулятор
Редуктори тиску прямої дії функціонують наступним чином: Потік робочого середовища, проходячи через клапан регулятора, на ділянці між затвором і сідлом втрачає частину свого тиску. Рівень тиску що залишився за регулятором передається в привід клапана через імпульсну трубку і діє на мембрану привода, змушуючи шток клапана, з встановленим на кінці затвором, переміщуватися. Сила тиску середовища в приводі протидіє силі пружини регулятора. Поки дві сили врівноважені, затвор клапана залишається нерухомим, тиск за клапаном залишається на необхідному заданому рівні. Зміна тиску на виході або вході клапана переміщує шток клапана в бік відкриття або закриття (зменшуючи або збільшуючи зазор між затвором і сідлом), поки сила пружини і сила тиску в приводі знову не прийдуть в рівновагу. Необхідний тиск на виході встановлюється шляхом стиснення або ослаблення пружини за допомогою обертання маховика. Затвор клапана, за рахунок застосування додаткового сильфона, розвантажений по тиску, що робить регулятор більш точним, виключаючи вплив потоку робочого середовища на внутрішні елементи клапана, дозволяючи працювати з великими перепадами тиску при компактних габаритах пружинно-мембранного приводу. Шток клапана ущільнений додатковим сильфоном, що підвищує ресурс роботи регулятора, збільшує час між періодичним обслуговуванням і захищає обслуговуючий персонал від раптових протікань робочого середовища через шток регулятора.
Редуктори тиску прямої дії можуть використовуватися в наступних випадках: при великому ступені зниження тиску; при великих коливаннях швидкості потоку; при високих вимогах до точності підтримки тиску на виході; при високих вимогах до рівня шуму. В інших випадках можна використовувати регулюючі клапани з електричними, пневматичними або електропневматичними приводами
Опитувальний лист для підбору редукційного клапана прямої дії ARI-Predu®
Лист технічних даних на регулятор тиску пара Ari-Predu
Інструкція з монтажу та експлуатації
Діаграми для підбору редукційного клапана