Головна > Документація >

Принцип роботи поплавкового конденсатовідвідника

Конденсатовідвідник є важливою сполучною ланкою між системою споживання пара і конденсатною мережею. Основним завданням конденсатовідвідників є ефективне видалення конденсату і повітря з парових систем і установок без втрат пара.

Види конденсатовідвідників

Конденсатовідвідники поділяються на три основні групи:

Конструкція поплавкового конденсатовідвідника

Регулюючий елемент поплавкового конденсатовідвідникаПоплавковий конденсатовідвідник складається з наступних частин: корпусу, кришки і регулюючого елемента. На малюнку представлений змінний регулюючий елемент (так званий контролер) поплавкового конденсатовідвідника з вбудованим пристроєм для видалення повітря Ari-Cona-S арт. 631 виробництва компанії Ari-Armaturen (Німеччина)

  • 1. Поплавок
  • 2. Біметалевий елемент (відвідник повітря)
  • 3. Шток затвора
  • 4. Сідло затвора
  • 5. Затвор
  • 6. Фільтр
  • 7. Трубка відведення повітря

Принцип дії поплавкового конденсатовідвідника

Принцип роботи поплавкового конденсатовідвідника (Мал. 2) заснований на різниці щільності пара і конденсату, а також зусиллі закриття що створюється важелем поплавка. При відсутності середовища, поплавок (1) знаходиться в нижньому положенні і шток затвора (3) регулюючого елемента знаходиться у вільному стані. Біметалевий відвідник повітря (2) знаходиться в стислому стані, забезпечуючи вихід повітря, що поступає.

Принцип роботи поплавкового конденсатовідвідника

При надходженні пара в конденсатовідвідник і підвищенні температури до 90 ° С вільний хід штока (3) компенсується розширенням біметалічного елемента (2) так, що подальше відкриття / закриття затвора (5) забезпечується тільки поплавком (1), пов'язаним з підйомним механізмом. При збільшенні рівня конденсату відбувається підйом поплавка (1) і відкриття затвора (5). При цьому з верхнього простору через трубку (7) автоматично інжекційним способом здійснюється відсмоктування інертних газів, в тому числі і повітря. При зменшенні об'єму конденсата або при його повному зникненні, поплавок (1) опускається і притискає кулю затвора (5) до сідла (4).

ППоплавкові конденсатовідвідники мають обмежений діапазон максимально допустимого перепаду тиску між робочим середовищем і конденсатною лінією. Це означає, що не кожен конденсатовідвідник придатний для роботи в певному діапазоні перепаду тиску. Якщо перепад тиску завеликий, то для його подолання при відкритті або закритті прохідного перетину сідла або затвора зусилля, що створюється важелем поплавка, може бути недостатнім. З цієї причини поплавкові конденсатовідвідники виготовляються з різними регулюючими елементами (перетинами сідла) на різні діапазони тиску.

Основні переваги поплавкових конденсатовідвідників

  • Діаграма роботи поплавкового конденсатовідвідникаПоплавковий конденсатовідвідник в своїй робочій характеристиці слідує лінії насичення пара, а це значить, що він відводить конденсат в насичено гарячому стані і без його накопичення.
  • Режим роботи поплавкового конденсатовідвідника безперервний, що залежить від рівня конденсату.
  • Поплавковий конденсатовідвідник здатний відводити велику кількість конденсату без втрати пара.
  • Поплавковий конденсатовідвідник може застосовуватися у випадках необхідності швидкого спорожнення, а також як регулятор рівня в ємностях розвантаження і охолоджувачах конденсату.
  • Нестабільність тиску і витрати, а також збільшення протитиску не впливають на його роботу
  • У разі зміни умов перепаду тиску або кількості конденсату, що перевищують пропускну здатність конденсатовідвідника, є можливість провести заміну регулюючого елемента на інший, без заміни всього конденсатовідвідника.
  • Без елементу відведення повітря поплавкові конденсатовідвідники можуть використовуватися для відведення конденсату з систем стисненого повітря і газів.

Особливості експлуатації поплавкових конденсатовідвідників

У зв'язку з особливостями конструкції поплавкового конденсатовідвідника, після виведення обладнання з експлуатації, в кришці завжди присутня залишкова рідина, яка при від'ємних температурах навколишнього середовища може замерзнути. Щоб уникнути виходу конденсатовідвідника з ладу необхідно здійснювати спорожнення конденсатовідвідника через зливний отвір вручну, або за допомогою автоматичних клапанів спорожнення.

У місцях несприятливого розташування трубопроводу, при різкому падінні тиску на лінії між обладнанням і місцем установки конденсатовідвідника, можливе утворення парових пробок. Тобто частина конденсату на даній ділянці випаровується, що може стати причиною накопичення великої кількості конденсату до цього місця. Рекомендується поплавковий конденсатовідвідник встановлювати в безпосередній близькості до обладнання, а ділянку трубного приєднання виконати по можливості з нахилом.