Головна > Документація >

Принцип роботи термостатичного конденсатовідвідника

Конденсатовідвідник є важливою сполучною ланкою між системою споживання пара і конденсатною мережею. Основним завданням конденсатовідвідників є ефективне видалення конденсату і повітря з парових систем і установок без втрат пара.

Види конденсатовідвідників

Конденсатовідвідники поділяються на три основні групи:

Внутрішня конструкція термостатичного конденсатовідвідника

Конденсатовідвідник термостатичний внутрішня будоваТермостатичні конденсатовідвідники (конденсатовідвідники мембранно-капсульного типу) є різновидом термічних конденсатовідвідників. Термостатичний конденсатовідвідник складається з наступних частин:

 • 1. Корпус;
 • 2. Кришка;
 • 3. Сідло;
 • 4. Мембранна капсула;
 • 5. Пружинний зажим;
 • 6. Зворотний клапан (не у всіх моделей);
 • 7. Сітчастий фільтр (опціонально);
 • 8. Заглушка фільтра (опціонально).

Принцип дії термостатичного конденсатовідвідника

Робота термостатичного конденсатовідвідника заснована на принципі випаровування рідини, що знаходиться в мембранній капсулі з нержавіючої сталі. Точка випаровування цієї рідини повинна відповідати точці кипіння конденсату при певному тиску або знаходитися нижче. Переміщення затвора конденсатовідвідників в сторону відкриття або закриття викликається неврівноваженістю тиску конденсату в конденсатовідвіднику і тиску пара від рідини всередині капсули.

Термостатична капсула
Мал. 2.1: Капсула в холодному стані Мал. 2.2: Капсула в нагрітому стані

На Мал. 2.1 представлена капсула в холодному стані. Зі збільшенням температури в конденсатовідвіднику відбувається випаровування рідини в замкнутому просторі капсули, що викликає в ній підйом тиску, який діючи через мембрану на затвор конденсатовідвідника закриває його при температурі на кілька градусів нижче кривої насичення пара (Мал. 2.2) Конденсатовідвідник відкривається коли керуюча рідина знову конденсується під впливом остиглого конденсату.

Термостатичний конденсатовідвідник принцип дії

Мал. 3: Принцип роботи термостатичного конденсатовідвідника

Застосування в мембранній капсулі керуючої рідини різного складу дозволяє вибирати температуру відкриття і закриття конденсатовідвідника при відповідному тиску. Завдяки цьому можна оснащувати конденсатовідвідники капсулами на різну ступінь доохолодження конденсату.

Серія термостатичних конденсатовідвідників Ari-Cona-M пропонує 4 виконання мембранних капсул, розрахованих на різну ступінь доохолодження.

Графік роботи термостатичного конденсатовідвідникаПредставлена діаграма яка відображає роботу термостатичного конденсатовідвідника з різними мембранними капсулами з доохолодженням на різну температуру відносно кривої насичення пара:

 • Капсула №1: доохолодження на 3 ... 5 °K
 • Капсула №2: доохолодження на 10 °K
 • Капсула №3: доохолодження на 30 °K
 • Капсула №4: доохолодження на 40 °K

Для простоти ідентифікації і щоб уникнути помилок, номер капсули вказано на типовому шильді, а також видавлено на корпусі капсули

Застосування термостатичних конденсатовідвідників

 • Термостатичні конденсатовідвідники використовуються переважно в системах обігріву, а також для спорожнення і розповітрювання невеликих ємностей з двоконтурним обігрівом.
 • Термостатичні конденсатовідвідники є хорошими і швидкими розповітрювачами.
 • У виконанні без функції зворотного клапана термостатичні конденсатовідвідники можуть використовуватися в якості переривника вакууму.

Особливості експлуатації термостатичних конденсатовідвідників

У несприятливих випадках при занадто глибокому доохолодженні можливе накопичення конденсату до рівня паропроводу або верхньої точки теплообмінника, що може порушити технологічний процес роботи обладнання і привести до гідроударів.

Якщо термостатичний конденсатовідвідник використовується для цілей спорожнення трубопроводу, то сам конденсатовідвідник не повинен ізолюватися.