Головна > Обладнання > Автоматичні клапани >

Клапан захисту від гідроударів CSA VRCA для водопостачання

Клапан захисту від гідроударів VRCA Швидкодіючий скидний пружинний запобіжний клапан CSA VRCA, застосовується для захисту трубопроводів і обладнання систем водопостачання від небажаних стрибків тиску і гідравлічних ударів, відводячи надлишковий тиск з наперед заданим і регульованим значенням спрацювання. Завдяки ексклюзивній підпружиненої поршневій технології клапан гарантує негайну реакцію, спрацьовує набагато швидше, ніж регулюючі клапани, що значно скорочує обсяг робіт з технічного обслуговування і ремонту трубопроводів.

Особливості конструкції клапанів захисту від гідроударів VRCA

  • Міцна і компактна конструкція, що підходить для питної і неочищеної води.
  • Незначна інерція внутрішніх рухомих частин, забезпечена відсутністю тертя і постійністю характеристик клапана за часом.
  • Відмінна герметичність в затворі і чудова стійкість до кавітації і важких умов роботи, завдяки технології плаваючого затвора і використанню спеціальних ущільнень і високоміцних марок нержавіючої сталі.
  • Швидка і точна реакція без будь-якого ефекту гістерезису, завдяки пружинам виготовленим за допомогою високочастотного отжига.
  • Зниження надлишкового тиску завдяки широкому вибору пружин і діапазонів налаштування тиску.

Технічні характеристики клапана VRCA

Модель CSA VRCA
Номінальні діаметри DN 50 ... 200
Температура робочого середовища 70 °С
Номінальний тиск, бар PN 16, 25, 40
Діапазон налаштування тиску, бар 1 ... 8; 8 ... 16; 16 ... 25; 25 ... 40
Приєднання до трубопроводу фланцеве
Матеріали основних вузлів:  
Корпус, кришка ковкий чавун GJS 500-7 або GJS 450-10 з епоксидним покриттям
Пружина пружинна сталь 52SiCrNi5 пофарбована
Ущільнення NBR
Внутрішні частини н/ж сталь AISI 304 / 316
Вентиляційний клапан кульовий кран 1/4" з нікельованої бронзи

Характеристика швидкодії клапанів VRCA

Характеристика швидкодії клапана VRCAНа графіку показана реакція швидкодіючого клапана захисту від гідроударів VRCA в умовах різкої зміни тиску. У цьому конкретному випадку представлені фактичні записи тиску на діючій насосній станції, схильної до частих збоїв електроживлення. Без будь-якого захисту, система спочатку піддавалася зниженню тиску, за яким йшов небезпечний сплеск, який ви бачите на графіку рожевим кольором. У випадку ж з установкою швидкодіючого запобіжного клапана VRCA, стрибок тиску згладжується без подальшого пошкодження трубопроводу. Графіки стрибків тиску з запобіжним клапаном і без нього синхронізовані за часом і показують час реакції клапана на різке збільшення тиску.

Установка і приклади застосування

Швидкодіючий запобіжний клапан VRCA повинен бути встановлений у вертикальному положенні разом з запірним клапаном для забезпечення належного технічного обслуговування і, при необхідності, налаштування на місці. Якщо клапан розташовується в закритій підземній камері, то вона повинна бути оснащена належною дренажною системою, щоб уникнути затоплення під час розвантаження клапана. Для забезпечення необхідної пропускної спроможності, кілька клапанів можуть бути встановлені паралельно.

Типовими прикладами установки клапанів захисту від гідроударів є:

  • Насосні станції для компенсації раптового надлишкового тиску в результаті запуску насоса або збою живлення (у разі, якщо один або декілька насосів підключені паралельно).
  • Головні магістральні трубопроводи або ділянки відгалужень від основних магістралей, які не здатні витримувати критичні умови як раптове і несподіване підвищення тиску, для гарантованого надійного захисту системи.
  • На виході з редукційних клапанів, як запобіжний пристрій.
  • Перед регулюючими і відсікаючими клапанами з швидким часом реакції, на випадок якщо їх спрацювування може призвести до небажаних стрибків тиску.
  • В цілому, де очікується розрив трубопроводу.

Габаритні розміри

DN A, мм B, мм C, мм D, мм Діаметр сідла, мм Вага, кг Габаритні розміри запобіжного клапана VRCA
50 / 65 185 185 417 40 40 14
80 / 100 235 242 540 50 62 28
150 300 404 720 220 137 75
200 360 404 720 220 137 79

Технічна документація та інструкції з експлуатації

Лист технічних даних на клапан захисту від гідроударів CSA VRCA