Головна > Обладнання > Спеціальна арматура >

Редукційно-охолоджувальні установки (РОУ)

Редукційно-охолоджувальні установки (РОУ) застосовуються для перетворення тиску і температури пара до необхідних параметрів. Найбільш частим випадком використання РОУ є перетворення перегрітого (гострого) пара, що виробляється котлом або парогенератором, в насичений пар з меншим тиском. Також РОУ або охолоджувальні установки (ОУ) можуть використовуватися для отримання перегрітого пара з більш низькими параметрами по температурі і тиску, ніж пар що поступає від первинного джерела.

Редукційно-охолоджувальна установка складається з основного регулюючого клапана, який здійснює редукцію (зниження) тиску пара, форсунок подачі охолоджувальної води, і регулюючого клапана охолоджувальної води. Пар пройшовши через регулюючий затвор (найчастіше багатоступеневий) основного клапана, втрачає частину свого тиску, після чого в нього відбувається вприскування охолоджувальної води через спеціальну форсунку для зниження його температури. Кількість води, необхідної для зниження температури пара до необхідних параметрів, контролюється регулюючим клапаном, встановленим на лінії подачі води. У разі охолоджувальної установки (ОУ) досить застосування інжектора охолоджувальної води і регулюючого клапана для контролю її подачі.

Регулюючі клапани редукційно-охолоджувальних (РОУ) і охолоджувальних (ОУ) установок

Клапан редукційно-охолоджувальної установкиСпеціальні регулюючі клапани, розроблені і випускаються підрозділом Power Technology німецької компанії HORA, знаходять своє застосування в регулюванні потоків води і пара при високому тиску і температурах. Типовим прикладом експлуатації клапанів HORA є виробництво електричної енергії на вугільних, газових і сонячних електростанціях і електростанціях на біопаливі, а саме: редукційно-охолоджувальні установки (РОУ) і охолоджувальні установки (ОУ) для отримання пара низького тиску, перепускні (байпасні) клапани парових турбін, регулюючі клапани живильної води. Також клапани можуть бути застосовані в будь-яких промислових процесах з важкими умовами експлуатації.

Ретельний вибір матеріалів і точний розрахунок конструкції клапанів забезпечують надійну і безпечну роботу в особливих умовах експлуатації. Компанія HORA один з перших виробників що взяла участь в енергетичних проектах COMTES700 і ENCIO де були застосовані клапани для екстремальних параметрів пара: температури +700 °С і тиску 350 бар

Надійність продукції HORA забезпечена проведенням випробувань кожного виробу безпосередньо на виробництві, а також підтримкою життєвого циклу регулюючих клапанів: запасні частини будуть виготовлені через кілька годин після замовлення і доступні протягом 30 років після випуску клапана.

Огляд регулюючих клапанів HORA:

Регулюючі клапани РОУРегулюючі клапани для РОУ. Клапани байпасів парових турбін.

Для багатьох процесів з використанням пара, тиск і температура пара що подається повинні підтримуватися на необхідному рівні. Компанією HORA розроблені і випускаються клапани для редукційно-охолоджувальних установок (РОУ) з інтегрованими системами вприскування охолоджуючої води в різних конструктивних виконаннях. Конструкція клапана і система вприскування залежить від температури гострого пара, необхідної температури насиченого пара, витрати пара, необхідної витрати охолоджувальної води, тиску охолоджувальної води, швидкості пара, відстані до датчика температури і діаметра трубопроводу. Також виробляються байпасні клапани парових турбін високого, середнього та низького тиску.

форсунки охолодження пара для РОУ та ОУФорсунки для охолодження пара.

Компанія HORA забезпечує охолодження пара в установках РОУ і ОУ широким асортиментом продукції. Однак, в першу чергу, фахівці компанії проводять аналіз CFD (Computational Fluid Dynamics) безпосередньо для кожного застосування, визначаючи оптимальну і найбільш економічно вигідну версію. Тільки так можна підвищити експлуатаційну безпеку установки і уникнути теплового удару. Доступні різні продукти: наприклад, форсунка з фіксованими або пружними соплами що регулюються, пароохолоджувачі Вентурі, пароохолоджувачі з паровим підігрівом, а також пароохолоджувачі з вбудованим впускним клапаном.

Клапани регулюючі живильної водиКлапани живильної води.

Компанія HORA виготовляє клапани регулювання подачі води, пускові клапани і комбіновані клапани в різному виконанні з різних матеріалів. Залежно від застосування, внутрішня конструкція клапана може мати як класичний параболічний затвор при малих перепадах тиску, так і спеціальні антікавітаційні перфоровані і багатоступеневі затвори, в комбінації з сідлами з перфорованими корзинами при високих перепадах тиску. Керування клапанами забезпечується електричними, пневматичними, електрогідравлічними та іншими приводами, в залежності від вимог клієнта.

Технічні характеристики регулюючих клапанів для РОУ та ОУ

Стандарт DIN ASME
Номінальні діаметри DN 25 ... 600 DN 25 ... 600
Класс PN PN 63, 100, 160, 250 Class 600, Class 900, Class 1500
Температура робочого середовища -196 ... +600 °С -321 ... +1112 °F
Клас герметичності клас IV (0.01 % of Kvs), опціонально клас V; м'яке ущільнення: клас VI
Витратна характеристика лінійна, квадратична, рівновідсоткова
Приєднання фланцеве, приварне встик, приварне враструб, розширення відповідно до міжнародних стандартів
Приводи пневматичний мембранний або поршневий, електричний, електрогідравлічний
Можливі матеріали  
Корпуси GP240GH+N (1.0619+N): -10 ... +450 °C
G17CrMo5-5 (1.7357): -10 ... +550 °C
G17CrMo9-10 (1.7379): -10 ... +600 °C
GX23CrMoV12-1 (1.4931): -10 ... +600 °C
G20Mn5 (1.6220): -40 ... +300 °C
GX5CrNiMo19-11-2 (1.4408): -196 ... +400 °C
WCB (UNS J03002): -18 ... +801 °F
WC6 (UNS J12072): -18 ... +1103 °F
WC9 (UNS J21890): -18 ... +1099 °F
C12A (UNS: J84090): -18 ... +1099 °F
LCC (UNS J02505): -50 ... +572 °F
CF8M: -321 ... +752 °F

Конструкція регулюючих клапанів HORA:

Параболічний затвор регулюючого клапанаОснастка для малих витрат.

Цей тип виконання внутрішньої будови клапана відрізняється простотою і, в той же час, високою точністю роботи. Він ідеально підходить для регулювання при дуже низьких витратах потоку. Конструкція параболічного затвора з направляючою здатна впоратися з високими перепадами тиску. Ця оснастка виготовляється тільки з загартованих сталей для забезпечення низького зношування між затвором і сідлом з перфорованою корзиною. Також можливе додаткове зміцнення матеріалів оснастки. Напрямок потоку для цього типу оснастки повинен йти під затвор. Типове застосування даної конструкції - це контроль розпилення води пароохолоджувальними форсунками і в якості регулюючих клапанів для пара.

Універсальний затвор регулюючого клапанаУніверсальна оснастка.

Ця оснастка - найкращий вибір для регулювання великих витрат при великих перепадах тиску. Конструкція забезпечує багатоступеневу редукцію для запобігання кавітації і ефективного зниження вібрації і шуму. Швидкозмінний дизайн скорочує час обслуговування і не потребує спеціальних інструментів. Перфорована корзина не пригвинчена і не приварена - вона утримується на місці кришкою клапана. Доступні три різні версії: незбалансована, збалансована по тиску і збалансована по тиску з пілотним затвором. Модульна конструкція забезпечує максимально широкий спектр застосування регулюючих клапанів з великими можливостями подальшої модернізації.

Багатоступеневий затвор регулюючого клапанаБагатоступеневий антикавітаціонной затвор.

У тих випадках, коли в нестискуваній рідині необхідно забезпечити зниження тиску в межах до 150 бар, для запобігання кавітації, можна використовувати багатоступеневий затвор. Потік проходить між гранями багатокутного затвора і профілями сідел, що призводить до каскадного ефекту, забезпечуючи необхідне падіння тиску. Багатоступеневий каскадний затвор, що дозволяє отримати до 3 + 1 ступенів редукції, виготовляється шляхом високоточної механічної обробки з допусками. Конструкція сідел може мати як приварне, так і різьбове сполучення з корпусом клапана. Також передбачено додаткове зміцнення поверхонь стеллітом. Для таких застосувань, як захист насоса, запуск котла або контроль подачі живильної води, цей тип оснастки виявляється найбільш вигідним.

Звивистий затвор регулюючого клапанаБагатоступенева оснастка з звивистим проходом.

Якщо необхідно обробляти перепади тиску до 300 бар в нестискуваній рідині, багатоступенева оснастка з звивистим проходом є найкращою. Спеціальна конструкція цього затвора запобігає виникненню ерозії і кавітації і забезпечує низькі швидкості потоку на виході з затвора. Комбінація двох сідел підвищує надійність конструкції, рівномірно розподіляючи навантаження на клапані, і мінімізує знос основного сідла. Цей тип оснастки зазвичай застосовується для таких завдань, як захист насоса, запуск котла, контроль подачі живильної або охолоджуючої води.

Підбір редукційно-охолоджувальних установок (РОУ і ОУ) і регулюючих клапанів

Інженерами компанії HORA здійснюється комплексний розрахунок регулюючих клапанів і редукційно-охолоджувальних установок для пара, в результаті якого відбувається вибір оптимальної, з технічної та економічної сторони, конструкції клапанів і систем вприскування води, з урахуванням вимог замовника до габаритно-приєднувальних розмірів, типів виконавчих приводов і сигналам керування і контролю роботи РОУ.

Для отримання техніко-комерційної пропозиції на станцію РОУ, ОУ або регулюючий клапан необхідно заповнити опитувальний лист:

Опитувальний лист для підбору редукційно-охолоджувальної установки (РОУ, ОУ)