Головна > Обладнання > Автоматичні клапани >

Повітряний клапан комбінований для водопроводу Lynx 3F

Повітряний клапан комбінований Lynx 3FПовітряний клапан (вантуз, повітряник, збезповітрювач) застосовується на трубопроводах для видалення повітря при їх наповненні водою або відведення повітря в процесі експлуатації трубопроводу. Застосування автоматичних повітряних клапанів дозволяє уникнути виникнення гідравлічних ударів в трубопроводі, зменшення пропускної здатності трубопроводу, запобігти утворенню повітряних пробок і інших негативних факторів пов'язаних з присутністю повітря в системі трубопроводів..

Однокамерний автоматичний комбінований повітряний клапан Lynx 3F призначений для трубопроводів технічного, зрошувального та питного водопостачання і здатний виконувати три функції в одному пристрої: випуск великих обсягів повітря під час заповнення трубопроводу, випуск повітря з трубопроводів що знаходяться під тиском і впуск великого об'єму повітря в разі запланованого зливу води або аварійного розриву трубопроводу для запобігання утворення вакууму і від'ємного тиску.

Повітряний клапан Lynx 3F повністю виготовлений з ковкого чавуну, з системою випуску повітря і сідлом з нержавіючої сталі, що забезпечує надійність конструкції і тривалу експлуатацію. Корпус всередині і зовні має епоксидне покриття, яке надійно захищає клапан від корозії. Випускний отвір огороджено дрібною сіткою з нержавіючої сталі, яка запобігає потраплянню сторонніх предметів, комах і дрібних тварин, здатних перешкодити роботі клапана.

Сфера застосування: вода технічна, охолоджуюча вода, питна вода до 60 °С

Технічні характеристики повітряного клапана Lynx 3F

Модель Lynx 3F
Номінальні діаметри DN 50 ... 400
Температура робочого середовища 60 °С
Номінальний тиск, бар PN 10, 16, 25, 40
ММінімальний робочий тиск, бар 0,2
Приєднання до трубопроводу фланцеве
Матеріали основних вузлів  
Корпус, кришка ковкий чавун GJS 500-7 або GJS 450-10 з епоксидним покриттям
Ущільнення NBR (EPDM / Viton / силікон - опціонально)
Внутрішні частини: н/ж сталь AISI 304 / 316
Поплавок, диск поліпропілен

Особливості конструкції повітряних клапанів Lynx 3F

  • Однокамерний корпус з ковкого чавуну PN40 з внутрішніми ребрами для точного керування поплавками.
  • Аеродинамічний дефлектор з нержавіючої сталі для запобігання передчасному закриттю клапана.
  • Дренажний клапан для керування камерою і скидання тиску під час технічного обслуговування.
  • Мобільний блок, що складається з циліндричного поплавка і верхнього диска з твердого поліпропілена, з'єднані між собою запатентованою системою випуску повітря із нержавіючої сталі AISI 316.
  • Тверді циліндричні поплавки дозволяють уникнути деформацій і забезпечують високу точність ковзання всередині оснащеного ребрами корпусу і абсолютно вертикальну тягу.
  • Тримач сопла і прокладки, що входить до складу системи випуску повітря, повністю виготовлений з нержавіючої сталі AISI 316 і розроблено з контролем стискання прокладок, щоб запобігти процесу старіння і подальшому витоку під час експлуатації.
  • Технічне обслуговування можна виконувати не демонтуючи повітряний клапан з трубопроводу.
  • Захисний екран з нержавіючої сталі в стандартному виконанні для запобігання проникнення комах.

Принцип роботи повітряного клапана комбінованого

Випуск повітря клапаном Lynx 3F

Випуск великих обсягів повітря

Випуск повітря клапаном Lynx 3F під час роботи

Випуск повітря під час роботи

Впуск повітря клапаном Lynx 3F

Впуск великих обсягів повітря

Під час заповнення трубопроводу водою, автоматичний повітряний клапан LYNX 3F, завдяки аеродинамічному корпусу і відбивачу, виключає підняття поплавка потоком повітря запобігаючи передчасному перекриттю.

В процесі роботи повітря накопичується у верхній частині повітряного клапана. Поступово повітря стискається, і його тиск наближається до тиску робочого середовища в трубопроводі. По мірі накопичення повітря, збільшуючись в об'ємі, знижує рівень води в клапані, і видаляється через сопло запатентованої системи випуску.

Під час випорожнення трубопроводу або розриву труб необхідно впустити об'єм повітря, що дорівнює об'єму витікаючої води, щоб уникнути негативного тиску і серйозних ушкоджень трубопроводу і всієї системи. Поплавок клапана опускається, поєднуючи трубопровід з атмосферою.

Технічна документація та інструкції з експлуатації

Лист технічних даних на повітряний клапан комбінованого Lynx 3