Головна > Обладнання > Конденсатовідвідники >

Конденсатний насос механічний ARI-CONLIFT

Механічний конденсатний насос Ari-ConliftМеханічний насос ARI-CONLIFT приводиться в дію тиском пари, стиснутого повітря або інертного газу без використання електричної енергії, забезпечують перекачування рідин з високою температурою щільністю від 850 кг/м³ до 1150 кг/м³ (наприклад: парового конденсату, нафтопродуктів). Працює в циклічному режимі за принципом ресивера, що витісняє. Насос не має обмежень щодо кавітації та вологості навколишнього середовища, може встановлюватись у зонах ATEX.

Конструкція механічного насоса являє собою герметичний корпус з чавуну або сталі об'ємом 16,5 … 20 літрів із вхідним та вихідним патрубками із зворотними клапанами та кришки, зі змонтованими на ній впускним клапаном рушійного середовища та клапаном випуску повітря, які керуються механізмом зі сферичним поплавком. При цьому випускний клапан пов'язаний з атмосферою, а впускний - з джерелом середовища, яке приводить в дію насос - парою, стисненим повітрям або газом.

Принцип роботи конденсатного механічного насоса

Фаза наповнення. Рідина під дією сили тяжіння надходить у корпус насоса через вхідний зворотний клапан і, у міру заповнення корпусу, піднімає поплавок. Одночасно з підняттям рівня рідини відбувається стравлювання повітря через повітряний клапан. Поплавок, досягнувши верхньої точки, за допомогою тягового механізму активує регулятор, який закриває повітряний клапан та відкриває клапан подачі рушійного середовища.

Фаза перекачування. Рушійне середовище надходить у корпус насоса, підвищує тиск рідини, що знаходиться в корпусі, внаслідок цього зворотний клапан, що знаходиться на вході, закривається, а вихідний зворотний клапан відкривається. Разом зі зниженням рівня рідини опускається поплавок і, досягнувши нижньої точки спрацювання, повертає повітряний клапан та клапан подачі рушійного середовища у вихідне положення.

Фаза продування. Рушійне середовище, яке занходиться під тиском в корпусі клапана, стравлюється через повітряний клапан. Завдяки цьому тиск у корпусі знижується настільки, що через вхідний зворотний клапан знову починає надходити рідина. Робочий цикл починається наново.

Якщо різниця тисків на вході в насос і у відвідній магістралі позитивна, рідина може протікати через насос без залучення внутрішнього механізму насоса.

Технічні характеристики

Модель ARI-CONLIFT®
Середи, що перекачуються конденсат, нафтопродукти
Типорозміри (вхідний x вихідний патрубки), мм DN 25x25; DN 40x40; DN 50x50; DN 80x50
Температура середовища, що перекачується до +200 °С
Номінальний тиск корпусу PN 16
Тиск робочий -1,0 … 14 бар
Тиск рушійного середовища 1,5 … 13 бар
Максимальний напір (у вихідному патрубку насоса) 8 бар
Необхідна висота підпору (відносно поверхні установки насоса) 600 мм
Максимальна витрата (для води) 6693 кг/год
Матеріали основних вузлів: арт. 22.961 арт. 82.961 арт. 52.961
Корпус чавун EN-GJS-400-18-LT сталь 1.0345 / 1.0460 / 1.0425 н/ж сталь 1.4571
Кришка чавун EN-GJS-400-18-LT сталь 1.0425 н/ж сталь 1.4571
Поплавок н/ж сталь 1.4301
Сідло, шток, важіль, рамка перемикача різні марки нержавіючої сталі
Зворотні клапани Ari-Checko-D (н/ж сталь 1.4408)
Пружини Inconel X-750

Переваги механічних насосів ARI-CONLIFT®

  • Економічний та енергоефективний, оскільки насос працює чисто механічно під тиском пари або газу (ідеально підходить для використання в потенційно вибухонебезпечній атмосфері).
  • Економічність за рахунок максимальної рекуперації енергії (конденсат можна відкачувати до температури кипіння).
  • Конденсат можна видалити за будь-яких умов (від вакууму до високих температур), забезпечуючи безпеку та гнучкість.
  • Для всіх номінальних діаметрів використовується лише один блок керування, що забезпечує простоту обслуговування.
  • Надійність та довговічність, оскільки всі внутрішні компоненти виготовлені з корозійностійкої нержавіючої сталі.
  • Більш надійний, ніж електричні насоси, оскільки потік вільний від кавітації навіть при температурі вище 95°С.

Насосні станції для повернення конденсату CORsys® M

Насосна станція повернення конденсату Ari-CORsys MІснує можливість замовлення насосних станцій на базі конденсатних насосів Ari-CONLIFT®. Установка збору та повернення конденсату CORsys® M поставляється з 1 насосом у зборі з атмосферним ресівером, усіма необхідними комплектуючими, змонтованими на рамі та повністю готовими до підключення та експлуатації.

Якщо необхідно впоратися з витратою, яка перевищує продуктивність одного насоса, насосні станції оснащуються з'єднаними паралельно двома або трьома механічними конденсатними насосами. Скомплектовані загальним атмосферним ресивером та всім іншим необхідним обладнанням та сполучними трубами, що компактно змонтовані на загальній металевій рамі. Станції повністю готові до приєднання та введення в експлуатацію, дозволяють скоротити до мінімуму час на монтаж насосів безпосередньо на об'єкті та унеможливити помилки при монтажі елементів станції.

Системи CORsys® M ідеально підходять для використання в потенційно вибухонебезпечних зонах, що підлягають вибухозахисту (зона АТЕХ).

Технічна документація та інструкції з експлуатації

Лист технічних даних на конденсатний насос Ari-CONLIFT®

Інструкція з експлуатації конденсатного насосу Ari-CONLIFT®